koncept

Chceme hostům vrátit požitek, který v Plzni zažívali naši předkové coby štamgasti a členové stolních společností ve vyhlášených plzeňských hospodách. Jsme posedlí dokonalostí čepovaného Prazdroje, proto jej čepujeme nejraději na šnyt nebo na hladinku a hosty chceme obsluhovat tak, aby na posezení v Lékárně v dobrém vzpomínali.

Název “LÉKÁRNA" odkazuje na historii domu, ve kterém v 18. a 19. století skutečně sídlila nejznámější plzeňská lékárna "U Černého orla". Právovárečný dům, který je známý též jako jedna z nejlepších městských sladoven, má bohatou historii a velmi citlivě zrekonstruovanou architekturu. Ústí v něm zároveň jedna z hlavních chodeb plzeňského podzemí. 
Dům je obestřen i mnoha historkami, kdy jedna z nich napovídá, že v podkroví domu stále žije plzeňská Bílá paní. My však máme nejraději tu historku, kdy před tímto domem na náměstí došlo v roce 1838 k vylití 36 sudů s nekvalitním pivem, což spustilo historický proces založení Měšťanského pivovaru, kde se od 5. října 1842 až do současnosti vaří světově proslulé pivo Pilsner Urquell.

Jsme hrdí na to, že můžeme čepovat nejslavnější pivo na světě v samotném srdci města - s jedinečným výhledem na plzeňskou katedrálu, které dalo světu světlý ležák.

A patřičně dobře se o něj staráme a budeme starat, aby si jej s gustem vychutnali jak Plzeňáci, tak pocestní, kteří Plzeň navštíví.